Rysowanie to zabawa

Wpisy w kategorii Malarstwo

MARTWA NATURA cz.2

11.jpg21.jpg31.jpg

41.jpg51.jpg61.jpg

temat martwej natury podjęty w technice olejnej

autorka prac – Urszula Deregowska

Opublikowane jako: Malarstwo by Ula - 2. listopad 2008, 1 Komentarz

MARTWA NATURA

jeden z głównych tematów w malarstwie. Jest to kompozycja przedmiotów zestawionych ze sobą. Po raz pierwszy termin “martwa natura” użył holender Houbraken w XVIII wieku. Jednak elementy martwej natury pojawiały się znacznie wcześniej bo juz w starożytności, ale jako gatunek samodzielny wyodrębnił się dopiero w dobie renesansu. Ten rodzaj malarstwa u którego podłoża leżało dążenie do wiernego naśladowania rzeczywistości jakiemu hołdowali malarze niemieccy i niderlandzcy rozwijał się przede wszystkim w epoce baroku w XVII wieku (m.in.W.C. Heda, J.D. de Heem, P. Claesz,
F. Snyders, F. de Zurbaran, J. Chardin, W. Kalf i wielu innych). Tworzyli oni martwe natury z kwiatami owocami z nakryciami stołu, trofeami myśliwskimi, narzędziami kuchennymi itp. We Francji w XVIII wieku kontynuowano te tradycje. W XIX-XX wieku tworzyli martwe natury stosują nowe środki wyrazu, techniki np.: V. van Gogh, P. Gaguin,P. Cezanne, G. Braque, Picasso, C. Soutine, T. Wesselmann i wielu innych.

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg

7.jpg8.jpg9.jpgOpublikowane jako: Malarstwo by Ula - 2. listopad 2008, Komentarze: 2

Rysuj jak Picasso!

“Guernica” (1937) Nie musisz mieć talentu jak Picasso, aby rysować tak jak on. Wystarczy, że skorzystasz z programu na stronie http://www.mrpicassohead.com.

Wciskasz “Play” i już możesz komponować swoje oryginalne dzieło sztuki, korzystając z gotowych szablonów głowy, oczu, nosa, ust, uszu, brwi, włosów.

Można zapisać swój projekt i podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi oraz całym światem.

Opublikowane jako: Malarstwo iSzkice by Alicja - 8. luty 2008, Komentarze: 2

1 obraz – najbardziej znani ludzie

Kliknij na poniższe zdjęcie w celu powiększenia a następnie przyjrzyj się mu dokładnie i sprawdź kogo potrafisz na nim rozpoznać? Miłego oglądania!

Obraz

Czy odnalazłeś takich ludzi jak Hitler, Matka Teresa z Kalkuty, Ronaldinho, Bush, Chaplin, Noe, Chopin, Merlin Monroe, Juliusz Cezar, książę Karol, Michael Jordan, Che Guevara, Bruce Lee, Presley, królowa Elżbieta, Pavarotti, Akihito, Fiedel Castro, Bin Laden, Faraon, Mojżesz.

Opublikowane jako: Malarstwo by Alicja - 15. listopad 2007, Brak komentarzy